DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2018 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 5 obejrzeli przedstawienie pt. „ Strzelińskie wiadomości” przygotowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez uczniów z klasy VII c.
Na widowni znaleźli się  zaproszeni goście: pan Ireneusz Szałajko przewodniczący Rady Miejskiej, pani Mirosława Czujewicz Inspektor Oświaty Gminnej, pani Grażyna Ziółkowska dyrektor SP5, panie Helena Kasperkiewicz i Sylwia Koperska - wicedyrektorzy, nauczyciele uczący w klasach 7-8 i gimnazjalnych, emerytowani nauczyciele, a także rodzice. W swoich wystąpieniach zaproszeni goście skierowali życzliwe słowa do nauczycieli, podkreślając wartość pracy, którą na co dzień wykonują.  Przewodniczący Rady Miejskiej przekazał dyrekcji słodki upominek dla wszystkich pracowników szkoły.

Szkolny Samorząd Uczniowski podziękował swoim nauczycielom  za trud włożony  w kształcenie i wychowanie uczniów.  Przewodnicząca SSU Julia Kuta powiedziała:

,, ...Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam Drodzy Pedagodzy za pracę, poświęcenie,  serce, za piękny dar -  za wiedzę.  Życzymy wszystkim  nauczycielom i pracownikom szkoły, administracji, obsługi , abyście byli zdrowi, zadowoleni z pracy, którą wykonujecie, dumni ze swoich uczniów. Bądźcie pogodni i uśmiechnięci. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego. Pragniemy wręczyć  Wam Kochani Nauczyciele  symboliczny kwiat jako wyraz naszej wdzięczności. "

Następnie zaproszono wszystkich zgromadzonych do studia telewizyjnego na specjalne wydanie ,,Strzelińskich wiadomości".