Warsztaty komiksowe

W dniu 9 października w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia warsztatowe prowadzone przez panią Wiolettę Matelonek – kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Strzelinie. „Baśnie i legendy w komiksie” to temat przewodni warsztatów organizowanych przez tę bibliotekę, skierowanych do uczniów klas 4-8. Dzieci mają okazję naczyć się m.in. jak napisać scenariusz komiksu, rozplanować stronę z kadrami, czy chociażby zapisać dialog między bohaterami, poznając jednocześnie lokalne legendy.
Dzisiejsze warsztaty odbyły się w pracowni komputerowej w naszej szkole, a wzięli w nich udział uczniowie klasy 4 f. Okazało się, że dzieci chętnie czytają komiksy i wiedzą o nich naprawdę dużo.
Uczniowie chętnie oglądali eksponowane egzemplarze zbiorów lokalnych legend autorstwa Moniki i Tomasza Duszyńskich. Niektórzy doskonale znają autorów, ich publikacje, a nawet zainteresowania.
Dzieci  przeczytały jedną z legend, a następnie wykorzystując aplikację Toondoo, próbowały samodzielnie utworzyć do niej komiks. Nie było to proste, ale z niewielką pomocą, zadanie zostało wykonane.

Dziękujemy pani Wiolettcie Matelonek za przygotowanie i poprowadzenie ciekawych zajęć, rozwijających zainteresowania naszych uczniów.