Akcja "Sprzątanie świata"

W piątek 21 września uczniowie wzięli udział w Jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata – Polska. W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali wyznaczone rejony. Zbierali papierki i odpady plastikowe do odpowiednich worków. Wszyscy przypomnieli sobie zasady segregacji.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.