Powiatowy Konkurs Przyrodniczy w Zespole Szkól Publicznych w Prusach

28 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie  Przyrodniczym. Temat przewodni  tegorocznych zmagań brzmiał „Las środowiskiem życia”. Wzięło w nim udział  18 uczniów z klas  IV-VI z 6 szkół podstawowych  powiatu strzelińskiego.

Konkurs składał się z dwóch części : praktycznej, w której uczestnicy prezentowali doświadczenia i eksperymenty z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i sprzętu domowego użytku oraz z części teoretycznej na temat: „Las środowiskiem życia”

Doświadczenia i eksperymenty  prezentowane przez uczestników konkursu oraz test wiedzy o lesie, oceniała komisja konkursowa .

Laureaci konkursu w kategorii indywidualnej zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami: za miejsce I - tablet, aparat cyfrowy za zajęcie II miejsca oraz słuchawki marki sony za zajęcie miejsca III, natomiast w kategorii szkoły- nagrody książkowe.

Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe eksperymenty dostarczając niesamowitych emocji wszystkim uczestnikom konkursu. Byli doskonale przygotowani i pięknie omawiali swoje doświadczenia wyjaśniając w prosty sposób zawiłe i trudne procesy zachodzące w przyrodzie.

Wyniki Konkursu:

Kategoria uczniowie:

I miejsce: Agata Pietrzyk, PSP nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

II miejsce: Maciej Zawistowski, ZSP w Wiązowie Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich

III miejsce: Alicja Mondrzejewska, PSP nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie

Kategoria szkoły:

I miejsce: PSP nr 5 im Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

II miejsce: PSP nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie

III miejsce: ZSP w Borowie

Gratulujemy zwycięzcom! Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.