Najlepsi czytelnicy

ROK SZKOLNY 2016/2017

NAJLEPSI CZYTELNICY
        Wraz z zakupem nowości wydawniczych- między innymi zrealizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (1063 książki za kwotę 15 820 zł) poziom wypożyczeń jest zadowalający.
          Średnia wypożyczeń w naszej bibliotece w pierwszym półroczu wynosi 4,13. To znaczy że każdy uczeń w szkole wypożyczył średnio ponad 4 książki.
      Oczywiście średnio- to znaczy, że niektórzy przeczytali dużo więcej, inni dużo mniej. Najwyższy wynik w klasach drugich uzyskała klasa 2f, w której średnio przypada 9,2 wypożyczonych książek na jednego ucznia, w klasach trzecich 3 b- 4 książki, w czwartych 4 c -3,4 książki, w piątych 5 b -7 książek, w szóstych 6 a- 3 książki.
           Najaktywniejszym czytelnikiem w drugim kwartale w klasach 4-6 jest Marysia Kruk kl. V b, która przeczytała 24 książki. Od stycznia uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami naszej biblioteki. Tu na wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 1 a Marta Kuriata, która czyta systematycznie, sięgając po coraz trudniejsze teksty, i ma na swoim koncie 15 książek.
           Przypominamy, że w pierwszym kwartale najlepszymi czytelnikami były również dwie dziewczynki Iga Galiczyńska z kl. 2f i Wiktoria Dobrowolska z kl. 5 b